Jak vybrat hosting pro váš web, srovnání typů a cen poskytovatelů webhostingu.
Malé weby
V první řadě je potřeba se zamyslet nad tím, jakou návštěvnost od svého budoucího webu očekáváte.
Pokud nemáte v úmyslu se o webovou stránku nějak přehnaně starat, to znamená vytvoříte nebo necháte si vytvořit jakýsi design, napěchujete stránku obsahem a takovouto prezentaci bez větších změn necháte existovat na internetu pouze s občasnými aktualizacemi (takou stránku má typicky většina menších firem a živnostníků), je placení za hosting připravený na desetitisíce návštěvníků denně zbytečnou investicí. Na takto postaveném webu můžete očekávat návštěvy v řádech jednotek až desítek návštěvníků, ne však řádově více. Pro tyto účely vám bohatě stačí nízkonákladový hosting, jaký například poskytuje OneBit.cz.
Střední a větší stránky
Jiná je situace, pokud na webu chcete provozovat nějaký rozsáhlejší projekt – eshop, fórum, nebo jinou náročnější aplikaci, případně web se stále se rozvíjejícím obsahem a rostoucím počtem stránek.
Tady už záleží nejen na tom, jaký traffic (počet návštěv) a datový tok je hosting schopný poskytnout, ale také na poskytovaných technologiích, protože pro běh tohoto druhu webů je už zapotřebí také nějaké databáze – typicky MySQL, rozhraní pro její editaci – nejčastěji phpMyAdmin a pak samozřejmě dostatečný prostor, nejlépe v řádech GB. Zde už se pohybujeme někde kolem stokoruny za měsíc a více, ukázkou takovéhoto hostingu je třeba tarif WebProfi.
Více webů na jednom hostingu
Většina českých poskytovatelů hostingu nabízí možnost provozovat na jednom hostingu pouze omezený počet webů, tedy typicky pro jeden hosting máte jednu doménu, pro další zase jiný.
Pokud máte v plánu provozovat větší množství menších webů nebo několik většího rozsahu, je ideální volbou pro vás zřejmě tzv. sdílený hosting, někdy také označovaný jako neomezený. Klasickou ukázkou je HostGator, který nabízí neomezený prostor pro nekonečně mnoho webů a díky příznivé ceně (necelých 8 dolarů za měsíc) ho používá i řada českých webů.
Pingback: Jak založit internetový obchod — Radírna – Internetová a počítačová poradna
Pingback: Jak vydělat peníze na internetu — Radírna – Internetová a počítačová poradna
Pingback: Jak inzerovat na internetu — Radírna – Internetová online poradna
Z osobních zkušeností doporučuji Wedos, předtím jsem byl u Kapusty a to byla naprostá katastrofa a ztracená data.
Za 2roky mých stránek u Wedos nedošlo k žádnému velkému výpadku a super ceny za super kvalitu služeb.
Blíže popsané osobní zkušenosti jsem sepsal zde: http://www.svetwebu.cz/?p=11779
Migroval jsem po katastrofálním výpadku u angel hostingu k wedosu a od té doby si fakt nestěžuju – na jednom hostingu mám jeden větší web a na ostatním zbytek, za cenu 50 Kč na měsíc hostovat 10 webů myslím není fakt zlá cena 😀
kdo zřizujete nově u toho wedosu, doporučuji sledovat, jestli jim na stránkách neběží různé slevy, dá se třeba 10, ale i 20 % na úvodní platbě ušetřit
Jo ten onebit můžu taky doporučit férová firma a nevím o žádném výpadku za celou dobu co u nich jsem
hosting jednoznacne od websupportu – mam s nimi skvele skusenosti
mozte taktiez vyuzit ich akcie na zlavove.sk