Charakteristika herních postav

I ve hře má vaše postava určitou charakteristiku, nějak se chová a vystupuje, má své schopnosti (skills) a svou psychiku. V tomto článku najdete charakteristiku hlavních typů herních postav.

Pokud za sebou máte alespoň malou herní zkušenost s hrami typu MMORPG, případně zrovna nějakou hru tohoto typu hrajete (jako příklad můžeme uvést: WoW, RunesCape, Chmatákov, Metin), jistě nám dáte za pravdu, že v těchto hrách nehrají zásadní roli pouze herní dovednosti (myšleno skilly) majetek a další věci, kterými lze v herním světě disponovat, ale velice důležitou funkci zde plní i vaše chování: komunikační schopnosti a vystupování k okolí. Budeme to tedy pro naše účely nazývat herním charakterem.

Vaše vystupování ve hře má na váš osobní vývoj ve hře opravdu velký dopad, může to zprvu znít směšně, ale nezapomínejme, že hrajete s živými lidmi, plno lidí takovou hru dokonce vnímá, jako příležitost seznámit se s novými lidmi a popovídat si.

Probereme si pár typů návyků v herním chování a jejich dopady. Najdete se v nějakém typu? Prosím nezaměňujte herní charakter za charakter skutečný, mějte na paměti, že i muž, který je ve skutečném životě policista, může přijít na server CS jako terorista a užívat si bez zábran tuto hru, jelikož o to ve hře jde.

Samotář

První typ hráče, má opravdu rád hru a kontakt s ostatními nechce nebo neumí navázat, hraje si sám v poklidu a okolí ignoruje, když to jen trochu jde. Tento typ chování má výhodu v tom, že mu hru nemůže nikdo otrávit. Přináší to ale i negativní stránky, v těchto hrách občas potřebujete druhé hráče na pomoc se speciálními úkoly, výrobou něčeho, prodejem nepotřebných věcí, nebo bojem. Takže pak může pro něj dojít k jistým omezením ve hře.

Agresor

Tento typ se bude zaměřovat hlavně na boj a bude vám permanentně dokazovat, že je na tom ve hře lépe než vy, bohužel se vám tak bude snažit hru co možná nejvíce zprotivit. Bývá také často obklopen tlupou, ke které se nechová o moc lépe, a která mu dává pocit moci. Hráči z tlupy často s jeho chováním nesouhlasí, ale jelikož se bojí, že kdyby projevili svůj nesouhlas, byli by od vůdce tvrdě potrestáni, raději zatnou zuby.  Agresor bývá ve skutečnosti často s něčím nespokojen a dokazuje si tak nadvládu alespoň ve hře. Pokud budete takto jednat, vysloužíte si asi brzy strach ostatních, odboj hráčů a pokud to budete opravdu přehánět, možná i nějaký trest. Pokud se s takovým hráčem setkáte, nesnažte se oplácet stejnou mincí.

Pohodář

Hráč, který se zpravidla do hry nepřihlašuje moc často, ale když přijde, je milý, popovídá si, třeba i pomůže a poradí, když někomu ve hře něco nejde. Nehrotí hru a dokáže se nad nepřízeň osudu povznést a rovněž dokáže uznat, že je někdo lepší hráč než on.  Takový typ nebude mít o přátele ve hře nouzi.

Inteligent

Snaží se povyšovat nad ostatní a stále poučuje okolí, dodržuje pravidla, píše (pokud mu to jeho dovednosti dovolí) spisovně, někdy to může ve hře působit až moc strojeně. Snaží si ze začátku nedělat nepřátele, ale v podstatě se pomalu posouvá na nějakou herní funkci, hodnost apod. Jakmile zjistí, že vás už nepotřebuje, změní tvář. Takové přetvářce bohužel plno hráčů naletí a hráč pak slaví úspěch, na druhé straně je jen otázkou času, než bude jeho pravý charakter odhalen.

Lichotník

Tento typ hráče si nalezne nejlépe nějakého agresora a pokrytecky ho utvrzuje v tom, že je výborný, že udělat dobře atd. Prostě podlézá od rána do večera. Takový hráč většinou vždy dobře zvolí, u koho mu podlézání projde, a co víc přinese ovoce, ale moc dobře rovněž ví, že ostatní ho za to zbožňovat nebudou.

A další…

Samozřejmě typů je více a rovněž se může stát, že hráč je spojením hned několika typů, ale vždy je dobré si uvědomit, jak se dotyčný chová, a co to o něm vypovídá, pak můžete vyjít bez problémů s každým.  Je to sice jen hra, ale tyto dovednosti jsou praktické obzvláště ve skutečném životě.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *