Pokud jste byli fanoušky této hry o zbohatnutí v dobách, kdy se u nás pravidelně vysílal, a chtěli byste si zkusit na vlastní kůži, jak se hraji o miliony, oceníte tento článek, popisující hned 2 alternativy této hry.
Tlumené osvětlení, kamera naposledy přejíždí celý sál, zazní typická melodie a za pár sekund poté jsou už slyšet jen zvuky, které simulují tlukot lidského srdce… Přáli jste si někdy zapotit se v soutěžním křesle? Myslíte si, že máte na to být milionářem? Nyní máte jedinečnou šanci si vaše znalosti ověřit.
První možnost, jak alespoň z části okusit tuto populární televizní hru, je přepracovat ji do počítačové podoby, což není nijak složité, jelikož se jedná o trochu propracovanější, za to graficky nudný kvíz, který je velice jednoduchý na ovládání a obsahuje základní volby možností a nápověd. Pokud vám tato možnost postačí, můžete si tuto českou hru zahrát například zde, ale i kdekoli jindy, vzhledem k populárnosti pořadu bylo vytvořeno plno těchto her nejen v počítačovém světě, ale dokonce i ve stolní podobě. http://prog.jaros.in/milionar/milionar.html
Pokud se ale chcete opravdu vžít do atmosféry hry, vidět moderátora, který vám náruživě klade otázku za otázkou, patřičně připravené studium, přítele na telefonu, kterému se nervozitou třese hlas atd. Určitě oceníte originální nápad a ještě lepší pojetí a vypracování zřejmě jednoho z velkých fanoušků tohoto pořadu, který z této televizní soutěže udělal YouTube hru. Pokud vás zajímá, jak hra vypadá a funguje, je to docela jednoduchý princip.
Spustíte si video, když se objeví otázka s možnostmi, označíte podle vás správnou odpověď, která v sobě skrývá odkaz a tak se dostanete na další video spot, kde se dozvíte, jak jste dopadli. Uvědomte si prosím počet videí v přímém poměru s možnostmi a s tím spojenou práci a čas, který si s tím musel autor dát. Jediné, co by vás mohlo odradit je to, že toto vypracování hry je celé v angličtině.
Kristýna Jahnová