Jak hrát bezpečně?

Dnešní článek ocení zejména hráči počítačových her a ještě více ti, kteří s nimi teprve začínají. Bude se věnovat tomu, jak předejít zbytečným problémům, a jak si  hru bez  zbytečných komplikací užít.

Mnozí hráči se domnívají, že počítačové hry jsou světem, kde je v daném prostředí vše možné. Toto prostředí, ale ohraničuje autor hry, na což bohužel plno hráčů zapomíná, ale jakmile se chyby dopustí, je někdy už moc pozdě, na to ji napravit.

Čtěte pravidla

Každá hra, jak už bylo zmíněno, má svůj specifický řád. Nebuďte proto líní a vždy si pravidla přečtěte. Přečtěte si je i přes to, že jste hru už hráli na serveru jiném, nebo dokonce na stejném. Servery se mohou lišit téměř vším, tedy i pravidly, také se může stát, že se pravidla za dobu vaší hráčské (ne)aktivity pozměnila. Neznalost pravidel se neomlouvá. Mimoto, když něco přeci jen provedete, tak pokud se v pravidlech vyznáte a najdete v nich skulinku, případně když ještě k tomu máte štěstí a narazíte na GM (=Game Mastera, spráce hry), který umí uznat chybu a využije váš případ k opravě či doplnění, jste rázem z problému venku.

Chraňte si citlivé informace

Nikomu nesdělujte své osobní údaje, počínaje heslem, ale pokračujíc třeba i adresou – nikdy nevíte, jakým prostředkem toho dotyčný může využít. Samozřejmě ne každý hráč, který se vás zeptá, kde bydlíte, vás pak půjde vykrást, ale opatrnost není nikdy na škodu.

Nenechte se obelstít

Každý ve hře není čestný, nebo vám nutně nemusí chtít opravdu pomoci. Nikdy s neznámými hráči neuzavírejte dohody typu, já ti dám (herní) peníze a ty mi to pak vyrobíš. Bohužel si dovoluji tvrdit, že přísloví „příležitost dělá zloděje“ platí ve hře, kde dotyčný nemusí riskovat trest, ještě dvojnásob. Nenechte se nikam nikým ani slepě vést, je opravdu lepší pomoci si sám a nebýt příliš důvěřivý. Pokud opravdu potřebujete pomoci, nebo poradit najděte si klan, tam máte o hodně větší šanci na úspěch.

Nezapomeňte na to, že hra není vaše

Stále častěji se uskutečňují obchody, které prodávají virtuální peníze, věci, nebo rovnou celé účty ze skutečné peníze. Tento způsob výdělku odhalili údajně studenti, které hra přestala bavit a rozhodli se to využít ve svůj prospěch. V dnešní době se tomuto prodeji věnují dokonce i společnosti. Jedná se ovšem o nezákonný počin, jelikož hra je autora, vám je pouze umožněno v ní trávit čas, ale nemáte právo si jí přivlastňovat, tudíž ani prodávat věci z ní (jelikož se stále jedná o majetek autora).

Pokud se přeci jen do konfliktu dostanete, mluvte pravdu a jednejte slušně, sami uznejte vinu a popište, proč jste se jí dopustili, vyjádřete omluvu poškozeným a slib, že se vynasnažíte z ní poučit, může vám to pomoci k mírnějšímu trestu. Pak už ale taky jen „sekejte dobrotu“.

Kristýna Jahnová

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *