Jak provozovat Minecraft server

Návod, jak si založit a úspěšně provozovat vlastní minecraftový server.

Co budete potřebovat

Počítač, který poběží ideálně 24 hodin denně, umístěný na místě s kvalitním chlazením a samozřejmě připojený přes kvalitního minecraftposkytovatele na internet. Doporučuje se mít minimálně mašini s 2,5 Ghz procesorem a 6 GB Ram.

Jak na to

  1. Stáhněte si na bukkit.org poslední verzi jejich minecraftího serveru.
  2. Jakmile máte hotovu
  3. Nainstalujte ochranné pluginy – konkrétně zvažte instalaci těchto: CoreProtect, HawkEye a LogBlock. Plugin Big Brother nedoporučujeme, protože velmi často způsobuje zasekávání chodu serveru.
  4. Než uděláte někoho adminem, dobře si ho prověřte – a pokud ho neznáte osobně, sledujte ho delší dobu předtím, než mu svěříte správu serveru.
  5. Abyste předešli pádu serveru kvůli útokům hackerů, nainstalujte si plugin „No Cheat plus“.
  6. Linux je podle některých výpočtů pro účely serveru až desetkrát rychlejší – zvažte, zda na serveru místo Windows nevyužít tedy například Ubuntu.
  7. Snažte se bojovat proti spammerům. Jedním z pluginů, které mohou pomoci v boji proti nim, je StopTalkingAutoBan.
  8. Mapa je zásadní. Měli byste mít nápaditou a zábavnou mapu, protože to může přilákat řadu hráčů.
  9. Dělejte si reklamu. Pište o vašem serveru tam, kde by se o něm mohli dozvědět ostatní – tj. na fóra, blogy, domluvte si třeba i bannery.
  10. Nebojte se požádat o příspěvky na provoz nebo nabídnout reklamní prostor pomocí AdCraft- provoz serveru něco stojí a není nic nelegitimního na tom, že si alespoň o část peněz zpět nějakým způsobem řeknete.
  11. DDos útoky jsou a budou, to je prostě bohužel realita. Pokud vás to náhodou potká, je zpravidla nejjednodušším řešením restartovat prostě server.
  12. Pokud vás nějaký hráč štve, prostě mu dejte ban.
  13. Abyste měli přehled o tom, co se děje, používejte Teamspeak.
  14. Nikdy neprovozujte server na notebooku, ale vždy na stolním počítači. Notebooky na to jednoduše nejsou stavěné a mohlo by to skončit katastrofou pro celý stroj.
  15. Existují i firmy, které vám pronajmou virtuální stroj a minecraft hosteři – často se vyplatí zřídit provoz serveru u nich, nebo minimálně se podívat po jejich cenách.
Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *