Potřebujete vytvořit pěknou animaci z fotek, ale nevíte, jak postupovat? A věděli jste, že dynamická animace může dobře posloužit i při vlastní reklamě ve formě banneru? Naučíme vás, jak snadno vytvořit vlastní animaci a to bez specializovaného placeného softwaru.
Pro vytvoření animací z fotek slouží nespočet různých programů. Uvedeme si některé z nich.
Programy na animaci z fotek:
- Moowly
- GIFmaker
- Crazy Talk 5
- Go! Animate
- Pow Toon
- Video Scribe
Pojďme se podívat, jak vytvořit animaci z fotek v programu Moowly, ve kterém můžete vytvářet i prezentace a bannery.
Moowly je program na vytváření videí, promo videí, video tutoriálů či tréninkových videí. Je určen pro širokou škálu lidí. Používají jej malé a střední firmy, velké společnosti i vzdělávací instituty. V Moowly můžete snadno vytvořit pozvánku na akci, video s titulky či videoreklamu, a nepotřebujete k tomu odborné znalosti. Také lze vytvořit výukové, vysvětlující nebo animační video.
Jak snadno udělat video animaci z fotek v programu Moowly?
Nejprve navštivte stránky Moovly.com, kde se zdarma registrujte. Aplikace nevyžaduje zadávání vaší kreditní karty. Lze se také přihlásit pomocí Facebooku, Google či Linkedin.
Jak postupovat?
Na Moowly se vám ihned po prvním přihlášení zobrazí anglický video návod, který vám radí jak postupovat a kde co najít. My vám však celý postup, jak vytvořit animaci z fotek, popíšeme.
Na hlavním panelu nejprve kliknete na My Moows a následně Create Moow. Zobrazí se vám Moowly studio. To obsahuje čtyři části:
- Knihovna – kde naleznete obrázky a obsah potřebný k tvorbě
- Plocha – tady tvoříte svůj obsah
- Časovou osu – zde přizpůsobujete čas a slaďujete jej s obsahem
- Rekvizity – kde můžete měnit detaily projektu
V knihovně naleznete hned několik typů obsahu:
- Obrázky
- Hudbu
- Videa
Můžete nahrát svá vlastní videa, ale také použít mnoho a mnoho videí přímo od Moowly.
Abyste mohli začít tvořit své video či animaci, jednoduše si otevřete nový projekt a přetáhněte do něj vybraný objekt z knihovny. Můžete také nahrát svůj vlastní obrázek pomocí Upload File.
S objektem můžete různě hýbat, zmenšovat jej či zvětšovat nebo otáčet a dostat ho do takové pozice, v jaké jej potřebujete mít. Po pravé straně v rekvizitách lze také měnit barvu vašeho objektu.
Do svého objektu můžete též přidat text, kliknutím na T v horní části. V rekvizitách lze opět měnit velikost textu, font a další detaily.
Nyní se dostáváme k tomhu hlavím, a to je přidání animace.
K tomu budete potřebovat časovou osu. Klikněte na tlačítko Add animation, které se nachází dole pod časovou osou. V této kartě jednoduše vyberte animaci, kterou chcete s objektem vytvořit. Na časové ose pak snadno nastavte časování animace. Abyste se mohli podívat na vaši animaci, klikněte na tlačítko Play.
V animacích lze vybírat různé možnosti a vytvořit si tak animaci dle vlastních představ. Přidat můžete hned několik fotek, které pak budou v konečném výsledku vytvářet GIF nebo se různě pohybovat. Fantazii se v tomto případě meze nekladou.
Animace z fotek můžete také vytvářet v programu GIFmaker
Jak udělat animaci v programu GIFmaker
Otevřete si program GIF maker v prohlížeči
Vyberte si obrázky, které do programu chcete nahrát a klikněte na Upload Images a zkontrolujte si, zda se vám všechny obrázky nahrály.
V části 2 zvolte velikost obrázků (Image Size), jak rychle se obrázky budou střídat (Animation speed). Animaci vidíte ihned po pravé straně v náhledu (Preview).
Pod druhou částí naleznete všechny nahrané obrázky. Tahem myší je můžete přemístit do libovolného pořadí.
Třetí část a také poslední (Create and download your GIF animation) vám umožní vytvořit animaci pomocí tlačítka Create animation. Nachází se tam také další volby jako Resize Image (změnit velikost obrázku), PDF to JPG (konverze z PDF do JPG), mp3 Cutter (Oříznout mp3) a Free Proxy.
Kliknutím na Create animation se vám zobrazí volba View a GIF, Download a GIF nebo Create a new GIF. Pro stažení animace vyberte Download a GIF. A máte hotovo!
Jak vytvářet animace v programu Crazy Talk
Z fotek můžete také vytvářet mluvené animace a to například pomocí programu Crazy Talk 5.
Pojďme se podívat, jak tento program ovládat a jak postupovat, když chcete vyrobit mluvenou animaci.
- Nejprve si otevřete program Crazy Talk 5
Jedná se o omezenou verzi, která je zdrama. Program je v anglickém jazyce. Nutností je registrace.
Po pravé straně můžete vidět ukázky animací, kterými se lze inspirovat.
Pro započetí nové animace kliknete na tlačítko File a New Project. Dále je třeba vybrat obrázek z vašich souborů, kliknete tedy na obrázek hlavy člověka v levé horní části, a vyberete Import Image. V souborech zvolíte vámi vybraný obrázek.
Po importu se nám zobrazí tabulka, ve které lze s obrázkem dále pracovat. My si ořízneme pouze hlavu psa a klikneme na Apply a dále Next.Nyní na obrázku zadáme číslice tak, aby byla animace správně utvořena a opět klikneme na Next.
Zobrazí se nám obrys obličeje, který musíme přesně obkreslit okolo hlavy psa a opět zvolíme Next.
Dále ještě nastavíme rotaci hlavy psa.
Dole pod obrázkem můžeme vytvořenou animaci spustit pomocí tlačítka Play. Pes v naší animaci mrká a hýbe hlavou. Pomocí CrazyTalk však lze přidávat mnoho dalších funkcí.
Můžete ke své animaci například nahrát zvuk. Stačí kliknout na záložku Animation a Record Audio. Zobrazí se vám tabulka nahrávání, která vám umožňuje nahrát libovolný zvuk.
Video animaci uložíte kliknutím na položku File – Export – a zvolíte, zda chcete soubor uložit jako video, obrázek nebo jej sdílet. Dále kliknete na Export a následně na cílovou složku, kam chcete video uložit. Pojmenujete ho a zvolíte Uložit. Nyní se vám soubor uloží do počítače.