Jak a co vyplňovat při zadávání žádosti o půjčku, poptávané skrze formulář na internetu.
- Získejte dostatek informací. Podívejte se, kdo stojí za projektem, který nabízí půjčky, o jakou se jedná firmu, podívejte se na názory jejích klientů a na reference. Důkladně si pročtěte obchodní podmínky a především výši RPSN. Dejte také pozor například na to, jaké telefonní číslo má poskytovatel – jestli jde o pevnou linku, mobil, zelenou linku a nebo číslo placené podle zvláštního tarifu (více o tom, jak poznat, o jaký typ čísla jde najdete v tomto článku o předvolbách). Solidní společnosti mají na webu i konkrétní tabulky s výší úroku při konkrétních zapůjčených částkách a právě i kalkulačky RPSN.
- Na webu poskytovatele půjčky vyplňte všechny povinné údaje – zejména se jedná o konkrétní výši půjčky. Tyto údaje se zadávají do více či méně podrobného formuláře na půjčku (odkaz vede na rychlou půjčku od Perfect Money). Zejména se může jednat o následující údaje: mimo jména a adresy číslo OP (občanského průkazu), bankovní účet, kam se má půjčka vyplatit a to, zda je na vás uvalena exekuce.
- Některé půjčky většího rozsahu bývají rozděleny na více splátek a často, pokud nemáte nějaký typ ručení, máte horní limit toho, jak velkou částku si můžete půjčit. Tyto všechny údaje byste měli najít v sekci obchodních podmínek a nebo často kladených otázek znát je ještě předtím, než odešlete formulář.
- Po odeslání formuláře vás poskytovatel zpravidla obratem kontaktuje – jak telefonicky, tak prostřednictvím vyplněného emailu, nebo poštou, záleží na jeho konkrétních postupech. Získání částky na účet pak bývá otázkou několika málo dní, než ho technicky banka zajistí.
- Pokud úspěšně a ke spokojenosti obou stran proběhne první půjčka, zpravidla se pak už na vás hledí jako na solidního klienta a další půjčky vám tyto společnosti poskytnou jednak už bez nutnosti zadávat znovu všechny vaše údaje a často i ve vyšší hodnotě, než půjčku první.