Opravdu musíte platit vysoké daně?

Opravdu musíte platit vysoké daně?

Už jenom slovo daně působí mnoha lidem husí kůži. Pro fyzické osoby se tak stal neoblíbeným měsícem březen, kdy musí vyplňovat daňové přiznání. Co by však měli říkat podnikatelé? Ti se s daňovou byrokracií musí potýkat neustále, přitom v účetnictví nesmí být v podstatě žádná chyba, jinak budou platit pokutu. Zajistit si tak služby kvalitní účetnické společnosti je dnes běžné. Méně častěji se pak využívá rozsáhlejší služba, která je vám však schopna hodně pomoci.

Kolik budu platit?

Kromě byrokracie máme daně spojeny s tím, že část našeho výdělku zmizí. Zvlášť těžko se s tím smiřují podnikatelé, kteří odvádějí státu vysoké dávky. Všichni se snaží platit co možná nejnižší taxu, což často ústí v různé daňové podvody a jinou trestnou činnost. Snížit daně však lze i zcela legálně, pokud se svěříte do rukou odborníků. Ti znají každý paragraf nazpaměť, takže dokážou vaše daně optimalizovat na nižší úroveň. K tomu se v dnešním globalizovaném světě stále častěji používá jedna finta.

Kam se přemístit?

Sídlo firmy je možné celkem bez problémů přesunout do zahraničí, a odvádět tam tedy i daně. Tento krok je třeba pořádně uvážit a vybrat si vhodnou zemi. Na správné zvládnutí se rozhodně nebojte oslovit odborníka, který vám i rád poradí, jaká země bude nejvýhodnější. Ano, do Monaka, kde se neplatí žádné daně, by chtěl každý, ale tam už si místo rozebrali sportovci a další známé celebrity. Při přesunu nejde jen o nízká procenta odvodů, ale také o již zmíněnou byrokracii. Představa, že byste museli vyplňovat ještě dvojnásobek formulářů co nyní, vás určitě děsí. Kde je tedy nejlepší platit daně?

Je tady ještě volno?

Nejlepší pro vás bude rozhodnout se pro nějakou zemi v rámci Evropské unie, jelikož přesun do ní je velmi jednoduchý. Dříve býval populárním daňovým rájem Isle of Man nebo město Londýn, ty však kvůli Brexitu už tolik nepřicházejí v úvahu. Velmi dobrou zemí je například Estonsko, které se také v žebříčku četnosti přesídlení firem dostalo na překvapivé druhé místo. Zde se téměř veškeré dokumenty mohou vyplňovat elektronicky, což všem značně zjednodušuje život. Dalšími populárními státy jsou třeba Rumunsko nebo Francie. V popředí se drží také Slovensko, které volí čeští podnikatelé především kvůli blízkosti jazyka. Také to ke svému sídlu nemají zbytečně daleko.

S kým vlastně podnikám?

Snaží se vaše společnost budovat dobrou image a být, jak se říká, na úrovni? V takovém případě rozhodně není dobré mít sídlo v zemi, která není považována za příliš významnou. Řekněme si upřímně, jde většinou o státy východní a jižní Evropy. Informace, že sídlíte v Německu, zní rozhodně lépe než fakt, že jste si jako sídlo vybrali Kypr, který je znám jako daňový ráj. Vaši obchodní partneři by se na vás mohli začít dívat skrz prsty. Prestiž místa je tudíž také jedním z faktorů, podle něhož je třeba se rozhodnout.

Kdo mi pomůže?

Problémů s přesunem firmy je samozřejmě celá řada. Je třeba sehnat vhodnou nemovitost nebo si pořídit takzvané virtuální sídlo, což sice zní trochu podvodně, ale jde o zcela legitimní a běžný způsob, jak firmu přesunout. Nejen s tímto problémem vám pomůže společnost Moneus. Ta pomáhá krotit daně ve spoustě zemí světa a má dlouholeté zkušenosti. Velmi dobře samozřejmě rozumí i českému prostředí, takže pokud zrovna nechcete přesouvat sídlo jinam, stejně se na Moneus obraťte. Budete překvapeni, o kolik se mohou vaše odvody snížit, když si na ně posvítí odborníci. Zároveň se vyhnete zbytečným chybám, které stojí dost peněz a jsou častěji dražší než celé daňové poradenství. Šetřit se zkrátka nevyplatí, jelikož ve výsledku často zaplatíte víc.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *