Obrázkový návod, jak nastavit multimediální přehrávač KMPlayer podle vašich představ.
Sbalení a rozbalení ovládacích prvků
Lištu s ovládacími prvky sbalíte kliknutím na tlačítko Shade.
Rozbalení a uvedení do původního stavu se provádí přes malou šipku v pravém dolním rohu okna.
Otevření souboru
Multimediální soubor otevřete přes volbu Open. Pak už jen stačí najít na disku soubor, o který se má konkrétně jednat. Druhou možností je využít funkce Drag & Drop: soubor najděte na disku a pak ho přetáhněte do okna přehrávače.
Tvorba a úprava playlistu
Seznam skladeb, které chcete přehrávat (tj. playlist) vytvoříte tak, že kliknete v pravém dolním rohu na tlačítko playlist a pak přes ikonku (+) přidáte soubor, který chcete do seznamu zařadit. Ostatní tlačítka v boxu slouží pro odebírání souborů a práci s hotovými Playlisty.
Úprava nastavení barev
Úpravu barevného vyvážení naleznete v sekci Tools > zelená ikonka (obraz) > karta Colors. Můžete zde posuvníkem měnit světlost obrazu, barevnou sytost a kontrast.
Obrazové efekty
Najdete je v záložce Tools > zelená ikonka (obraz) > karta Colors. Dá se zde nastavit:
- řádkový proklad
- ovládání úrovně
- postprocesing
- přehrávání v černobílém režimu
Nastavení obrazovky
Ukrývá se v menu Tools > zelená ikonka (obraz) > karta Screen. Můžete zde přepínat poměr stran (tj. mezi poměry 4:3, 16:9 a automatickým rozměrem), měnit rozlišení nebo upravovat zoom.
Ekvalizér
Do nastavení ekvalizéru se dostanete přes Tools > obrázek reproduktoru > karta Equalizer. Pod tlačítkem Prezet je k dispozici několik přednastavených zvukových profilů, jako: classical, club, dance, full bass, rock, techno atd. Tažením sloupců si můžete vytvořit a uložit vlastní konfiguraci ekvalizéru.
Zvukové efekty
Menu zvukových efektů se nachází v sekci Tools > obrázek reproduktoru > karta Effects. Jsou zde funkce jako zdůrazňování basů, algoritmické odstranění hlasu z nahrávky nebo redukce šumu.
Rychlost přehrávání a opakování
To, jak rychle se má přehrávat video a to, zda se má automaticky opakovat se dá upravit pod Tools > obrázek šipky > karta Playback. Dá se takto nastavit i opakované přehrávání části videa.
Titulky a snímání videa
V menu Tools > obrázek šipky >ETC jsou ukryty možnosti, týkající se vkládání titulků – ty vložíte tak, že kliknete na ikonku souboru vedle nápisu Subtitle a najdete dotyčný soubor na disku. V bloku Capture pak můžete nastavit snímání obrazu a zvuku z přehrávaného obsahu – jeho kvalitu, obsah a umístění souborů se sejmutými daty.
Další nastavení
Další nepřeberné množství položek, které dovedou ovlivnit chování aplikace, se nachází v menu Tools > zubaté kolečko. Můžete zde mimo jiné upravit to, co se má dít při spuštění programu, automatické přehrávání z uložené pozice, audio a video vstupy i výstupy nebo nastavení asociace souborů.
Po poslední aktualizaci se mi v obraze vlevo objevují 3 tlačítka, popis je zkomolený a nejdou odstarnit. KMP užívám asi 10 let a s tímto jsem se ještě nesetkal a bohužel nedař sse mi najít, jak se toho zbavit. Za radu budu vděčný.
Mam uplne stejný problém jako ceskyhonza a nemuzu se toho zbavit