Jak zlepšit čitelnost článků na webu

V tomto článku vám představíme pomůcky, které se dají využit pro komfortnější čtení článků na internetu, k odstranění reklam a zvětšení textu.

Různé weby používají různá písma o různé velikosti. Člověk je tak prostě odkázán na to, jak se rozhodl tvůrce daného webu písmo nastavit a tak se může stát, že někde je ta velikost a čitelnost nastavena prostě špatně a může být docela problém je přečíst. V tomto článku přinášíme tip na aplikaci, které vám umožní:

  • Nastavit si vlastní čtecí styl a jeho velikost
  • Jakýkoliv článek na webu nechat převést do tohoto čtecího režimu
  • Článek a podtrhávání v něm si založit

Pomůckou z kategorie naznačené v úvodu, kterou zde dnes představíme, je Clearly. Jedná se o doplněk do prohlížeče, který umí dvě věci:

  • Přepínat do režimu čtení
  • Posílat poznámky do aplikace na správu poznámek Evernote (o ní více zde)

Jedná se o doplněk, který si můžete nainstalovat do Chrome (zde) a Firefoxu (zde). Jak tedy konkrétně funguje a jak se dá využít ke čtení?

Zapnutý čtecí režim
Zapnutý čtecí režim
  1. Na webu, který si chcete přepnout do režimu čtení, stisknete tlačítko s lampičkou. Například: čtete článek na Novinky.cz. Špatně vidíte nebo vám vadí reklamy kolem, tak prostě stiknete vpravo nahoře ikonu lampičky.
    Ikona lampičky
    Ikona lampičky
  2. Okamžikem stisknu lampčiky se web převede do čtecího režimu.
  3. V tuto chvíli můžete přepínat mezi světlým a tmavým tématem, případně vytvořit si i téma vlastní.
  4. Pokud máte účet na Evernote, můžete si v článku podtrhávat a ukládat si poznámky do svého poznámkového bloku u této služby.
Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *