Chcete používat Skype přímo na webu, bez toho abyste museli cokoliv instalovat? V současnosti se to dá celkem jednoduše zařídit a v tomto článku vám poradíme, jak na to.
Skype na webu
Pro přístup do Skype pomocí webového prohlížeče stačí zadat adresu https://web.skype.com/ a nebo se přihlásit na skype.com
Po přihlášení vás může prohlížeč vyzvat k potvrzení přístupu pro kameru a mikrofon. Jinak je Skype plně funkční a můžete volat a psát všem kontaktům ve svém adresáři, a nebo přidávat nové.
Skype přímo v emailu
Outlook.com je webová schránka od Microsoftu, dříve známější jako Hotmail. Funkčně je velmi podobný Gmailu, který u nás používá trochu více lidí a od Gmailu se liší tím, že pro chatování používá nikoliv Google Hangout, ale webový Skype – a to je právě ta funkce, o kterou nám jde. Podmínkou využívání je existence Microsoft účtu, registrace trvá zhruba 5 minut. Při registraci si můžete vytvořit novou emailovou schránku ve tvaru jméno@outlook.com, jméno@hotmail.com a nebo jméno@hotmail.cz – a nebo použít váš stávající email.
Po dokončení registrace budete přesměrováni do nově vytvořené emailové schránky.
Přeskočte úvodní intro s videem představujícím hlavní funkce a klikněte vpravo nahoře na ikonku s modrým S.
Nyní se konečně zobrazí nastavení toho, co nás zajímá – tj. Skype účtu, který se využije k propojení se schránkou.
Pokud kliknete na velké tlačítko „Pokračovat“ přihlásíte se pod novým účtem na Skype a můžete ho začít použít. Pokud už Skype účet máte (což je asi situace většiny z nás), pak klikněte na menší položku pod tlačítkem „Už Skype používáte? Přihlaste se“
Po propojení už nic nebrání používání Skype tak, jak ho znáte. Můžete si přidávat kontakty, psát jim zprávy za použití klasických skajpových smajlíků nebo volat. Historie se automaticky synchronizuje mezi všemi zařízeními, která používáte, takže se nemusíte bát, že byste přišli o svá data. Jediné, co zatím přes web nefunguje, je zatím posílání souborů.
Skype, messenger i Whatsapp v jednom okně
Pokud používáte více programů na zasílání zpráv (kromě messengeru pro psaní na Facebook ještě například Viber, Whatsapp, Google Hangouts nebo Telegram) asi jste se už setkali s tím, jak co nejjednodušeji být se všemi kamarády a kolegy ve spojení tak, abyste ideálně měli přehled o dění ve všech sítích.
Možným řešením tohoto problému může být například aplikace Rambox, která je zdarma dostupná ke stažení na adrese rambox.pro.
Základem úspěšné instalace je výběr správné platformy – pro většinu čtenářů tohoto článku to zřejmě bude Windows, 64-bit (pokud máte starší počítač, např z roku 2010 a starší, a používáte Windows XP nebo Vista, zvolte raději verzi Windows 32-bit).
Po instalaci je potřeba nejprve nastavit sítě, které chcete používat. V případě Skype stačí vyplnit přihlašovací jméno a heslo, pro přihlášení na Whatsapp nebo Viber je potřeba nejprve tuto aplikaci nainstalovat na mobil a skrze ní potvrdit přihlášení. Pro přihlášení na ICQ stačí také kombinace čísla účtu a hesla. V nastavení je možné upravit, jestli mají pro jednotlivé sítě vyskakovat upozornění a zvuky.
Po jednorázovém nastavení všech služeb se už pak stačí přepínat v panelech mezi jednotlivými sítěmi a používat tu, kde je právě někdo k dispozici.
Ahoj, jak se más ??