Na rozhraní zdraví a krásy

S teplým počasím a odkládáním vrstev oblečení přichází doslova vaše noční můra? Nemluvě o létě a plavkové sezóně, kdy se stydíte, máte-li odhalit na koupališti? Nedokážete si užít pohodu u vody a uvolnit se, protože neustále řešíte svůj zevnějšek? S tím může být konec.

Na rozhraní zdraví a krásy

Podle některých teorií se z plastické chirurgie ta estetická vyčleňuje jako její podobor, který se zaobírá úpravou viditelných částí těla, a to nikoli z důvodů zdravotních, ale pouze kvůli vzhledu. Oproti tomu chirurgie rekonstruktivní řeší následky onemocnění nebo úrazů, často svoje uplatnění nalézá i v rámci nápravy válečných zranění.

Za „otce zakladatele” moderní plastické chirurgie je považován novozélandský lékař Harold Gillies, toho času dobrovolník Červeného kříže, účasten první světové války. Prožité válečné hrůzy jej natolik zasáhly, že po svém návratu se významně zasadil o vznik specializovaného oddělení vojenské nemocnice Cambridge, které se mělo o raněné vojáky starat. Zde se potom snažil se svým týmem vracet tyto lidi běžného života. Vůbec první doloženou osobou, jež takový zákrok podstoupila, se stal britský námořník.

A ještě pro zajímavost dodejme, že plastická chirurgie nemá vliv na psychiku jen z hlediska náprav asymetrií nosů nebo prsou. Dokáže zásadním způsobem pozitivně ovlivnit lidské životy, neboť Novozélanďan Gillies byl také prvním lékařem, který provedl přeměnu pohlaví.

Plastická chirurgie dnes

Ukázali jsme si, že hranice mezi zdravím a krásou je v případě těchto zákroků velmi tenká. Například operace očních víček se může stát záležitostí ryze estetickou, ale medicína zná i důvody, proč podstoupit tento zákrok ze zdravotních důvodů.

Převislá horní oční víčka způsobují nejen pohled unavený, po operaci se oko mnohem více „otevře”, ale také se mohou stát příčinou mnoha potíží – pálení, slzení a mnozí postižení také hůře vidí. Na dolních víčkách se zase tvoří nevzhledné váčky, predispozice jsou k nim dány geneticky, takže na dveře ordinace plastického chirurga mnohdy ťukají už pacienti krátce po dvacátém roku věku.

Plastická operace prsou je v případě příliš velkých ňader zase spojena nejen s odstraněním zátěže, jíž trpí páteř a která omezuje při pohybových aktivitách, ale také i s řešením neestetického povisnutí.

plastika-laser

Proč si domluvit konzultaci právě v Altos?

Trápí vás příliš malá prsa, vrásky nebo třeba povislé břicho? S nápravou svých potíží neotálejte, mnohdy čekání může znamenat jejich zhoršení.

V Altos vám při konzultaci lékař pomůže vždy vybrat adekvátní metodu s ohledem na váš daný problém, přičemž zohlední věk i zdravotní stav. S ním je nutno se důkladně obeznámit, takže se vás na vaši anamnézu bude velmi podrobně ptát, aby mohl případně včas odhalit kontraindikace, které vylučují možnost zákrok absolvovat.

Rate this post

2 komentářů k Na rozhraní zdraví a krásy

  1. Nemyslím si, že by na tom bylo něco tak hrozně špatné. Podle mě třeba operace očních víček, na kterou zdaleka nechodí lidi jen proto, aby byli hezčí, je věc, která dokáže reálně zlepšit kvality života. Ale to si každý musí v hlavně nastavit sám. Jestliže moderní medicína umožňuje tyto věci, je škoda to nevyužít a dívat se na to nějak skrz prsty. Ale samozřejmě s citem.

  2. Podle mě není nic špatného na plastických operacích. Já jsem se nedávno rozhodla pro labioplastiku zde a nemohu si vynachválit výsledek. Operace mi přinesla nejen fyzickou úlevu, ale také obrovskou psychickou pohodu, která mi poslední dobou chyběla. Každá žena by měla mít právo na to, aby se cítila skvěle ve svém těle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *