Šelest v uších a jak předcházet jeho vzniku

Šelest v uších a jak předcházet jeho vzniku

Pobývali jste někdy dlouho v hlučném prostředí a projevil se u vás takzvaný tinnitus neboli šelest v uších? Tento stav je velmi nepříjemný a má negativní vliv také na psychiku člověka. Protože jedna z příčin jeho vzniku je právě dlouhodobý pobyt v hlučném prostředí, neměli byste ochranu svého sluchu brát na lehkou váhu.

Kvalitní chrániče sluchu pro vaše pohodlí a jako prevence vzniku šelestu

Přestože šelest v uších není považován za nemoc, ale za pouhý příznak, jeho přítomnost je velmi nepříjemná. Projevuje se zvoněním, bzučením, šuměním, syčením a jinými zvuky, které slyšíte pouze ve své hlavě. V některých případech je vyvolán právě pobytem v hlučném prostředí, čemuž se dá snadno zabránit tím, že budete poctivě nosit kvalitní chránič sluchu.

Příčina vzniku šelestu zůstává často nejasná

Bohužel příčina většiny případů výskytu šelestu je nejasná, kromě pobytu v nadměrném hluku může být jeho výskyt způsoben:

  • neurologickým onemocněním,
  • zánětem zvukového ústrojí,
  • lymskou boreliózou,
  • depresí,
  • úzkostmi,
  • poraněním ucha,
  • nestálým krevním tlakem,
  • stresem,
  • obtížemi s krční páteří.

Jak vidíte, příčin existuje nespočet a někdy bohužel kombinace několika z nich, může způsobit nepříjemný šelest.

Léčba šelestu

Naštěstí existuje léčba, která spočívá v užívání léků, vyhýbání se kofeinu, soli a nikotinu a v některých případech také v nošení zevního generátoru šumu. Důrazně je doporučováno snížit pobyt v hlučném prostředí na minimum. Pokud je ovšem takový pobyt nevyhnutelný, povinnosti je nošení dostatečně účinných ochranných prostředků, které jsou dostupné například na e-shopu Hoffmann Group. Záleží pouze na nositeli, jakému druhu špuntů do uší dá přednost nebo zda si zvolí ochranná sluchátka.

Šelest v uších je nepříjemný příznak, který si dokáže pohrát s lidskou psychikou a jedince umí pořádně potrápit. Aby se vám tinnitus vyhnul, pečujte o svůj sluch. Pracujete-li v hlučném prostředí, nošení chráničů sluchu je pro vás povinné.

Zdroj obrázku:

aleks333 / Shutterstock.com

1/5 - (1 vote)

1 komentář k Šelest v uších a jak předcházet jeho vzniku

  1. Dobrý večer, my to teď s manželem řešili také, protože jsme rekonstruovat byt a manžel dělal dost hlučných prací a večer si několik dní za sebou stěžoval na pískání a šelest v uších. trošku jsem se toho lekla, aby mi chudák neohluchl a hned jsem mu pořídila ochranné klapky na uši odsud: https://www.uvex-safety.cz/cs/. Prý je ta práce s ni mi mnohem lepší, akorát musím kontrolovat, jestli je nemá na uších, protože jinak mě vůbec neslyší, když mu něco říkám! 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *